Wygrywanie dzięki pracy zespołowej

Inkluzja. Tworzenie więzi. Współpraca.

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Uważamy, że każdy w FIS ma prawo do bezpiecznego miejsca do pracy. W związku z tym propagujemy nawyki, które są nie tylko bezpieczne, lecz także zdrowe, i zabieramy głos w sprawie wszelkich sytuacji stwarzających zagrożenie dla nas lub innych osób.

Przestrzegamy wszystkich obowiązujących przepisów ustawowych i wykonawczych oraz zasad firmowych dotyczących bezpieczeństwa, aby utrzymywać miejsce pracy, w którym każdy z nas może pracować produktywnie i odnosić sukcesy.

Zachowaj czujność.

Każde z nas jest zaangażowane w zapewnianie bezpieczeństwa innym. Aby pomóc:

  • zapoznaj się z planami postępowania w sytuacjach kryzysowych;
  • ukończ wszystkie wymagane szkolenia z zakresu bezpieczeństwa;
  • przestrzegaj wymogów bezpieczeństwa mających zastosowanie do Ciebie i Twojej pracy;
  • bądź wyczulony na wszelkie zagrożenia i zabieraj głos w ich sprawie.

Zapobiegaj przemocy.

W naszej firmie nie ma miejsca na przemoc, a wnoszenie broni na teren obiektów FIS jest bezwzględnie zakazane. Przestrzegaj dobrych praktyk bezpieczeństwa fizycznego i informuj Dział Bezpieczeństwa Korporacyjnego o wszystkich intruzach, podejrzanych działaniach i zagrożeniach.

Bądź najlepszą wersją siebie.

Nadużywanie substancji psychoaktywnych może wpłynąć negatywnie zarówno na naszą pracę, jak i działania innych osób. Nigdy nie pracuj pod wpływem alkoholu ani nielegalnych substancji psychoaktywnych.

Dostępne są dodatkowe zasoby:

Polityka zgłaszania nieprawidłowości (Speak-Up Policy)

Zapoznaj się z zasadami dotyczącymi alkoholu i narkotyków opisanymi w krajowym podręczniku pracownika

Zasady bezpieczeństwa korporacyjnego

Polityka bezpieczeństwa korporacyjnego

Polityka dotycząca Ochrony Środowiska, Odpowiedzialności Społecznej i Ładu Korporacyjnego (ESG)

Dwóch mężczyzn oglądających różne przedmioty

Nasze podstawowe wartości w praktyce

Pyt.: Od jakiegoś czasu jeden z moich współpracowników często wypowiada się w bełkotliwy sposób. Jego głos zwykle tak nie brzmi, dlatego zaczynam się zastanawiać, czy nie stosuje on substancji psychoaktywnych. Nie chcę mu przysparzać kłopotów, ale wydaje mi się, że mój przełożony powinien się o tym dowiedzieć. Czy mogę tak postąpić?

Odp.: Tak. Poinformuj o tej sytuacji swojego przełożonego, innego kierownika lub innych pracowników firmy, na przykład People Office (Biuro ds. Kadr) lub Ethics Office (Biuro ds. Etyki). Pozwoli to zaangażować odpowiednie osoby i podjąć stosowne działania. Firma zezwala na dokonywanie anonimowych zgłoszeń za pośrednictwem infolinii ds. etyki (w zakresie dozwolonym przez lokalne prawo), jednak zachęcamy do ujawnienia swojej tożsamości, o ile osoba zgłaszająca czuje się z tym komfortowo. Dochodzenia są przeprowadzane z zachowaniem odpowiedniej poufności. FIS ma zerową tolerancję wobec działań odwetowych.